Olet sivuston osiossa: Etusivu » Ajankohtaista

SMEYn vuosikokous pidetään 5.3.2022

18.02.2022

Suomen ME/CFS-yhdistys ry järjestää vuosittaisen jäsenkokouksen la 5.3.2022 klo 13 etäkokouksena Google Meetissä (linkki saapuu ilmoittautuneille myöhemmin).

Kokouksessa valitaan yhdistykselle uusi puheenjohtaja, varapuheenjohtaja(t) sekä muut hallituksen jäsenet ja varajäsenet erovuoroisten tilalle. Kuka tahansa yhdistyksen varsinaisista jäsenistä voi asettua ehdolle ja tulla valituksi näihin tehtäviin. Lisäksi kokouksessa käsitellään muut sääntömääräiset asiat.

Pyydämme ehdokkaita puheenjohtajaksi, varapuheenjohtajaksi ja muiksi hallituksen jäseniksi jättämään ilmoituksensa ehdolle asettumisestaan esittelyteksteineen kirjallisesti viimeistään 1.3.2022 osoitteeseen yhdistys(at)smey.fi.

Pyydämme ilmoittamaan osallistumisesta kokoukseen viimeistään 1.3.2022 Google Formsilla seuraavan linkin kautta: https://forms.gle/KU5kNzCBGgtf4DkB7. Osallistujat saavat kokouslinkin sähköpostiinsa. Kokouksen mahdollista äänestystapaa ei ole vielä päätetty, siihen annetaan ohjeet kokouksessa.

Tervetuloa mukaan kokoukseen ja yhdistyksen toimintaan!