Olet sivuston osiossa: Etusivu » Ajankohtaista » Tapahtumat

ME/CFS-sairastuneiden vertaisryhmä, avoin ryhmä 

ME/CFS-sairastuneiden vertaisryhmä, avoin ryhmä 

Keskiviikkoisin kerran kuussa kello 12.00–13.30
Tapaamiset: 25.6., 23.7., 20.8., 10.9., 15.10., 5.11., 10.12. kello 12.00–13.30.

Ryhmä on tarkoitettu ME/CFS-sairastuneille aikuisille. Voit osallistua ryhmään sinulle sopivalla tavalla ja kertoa itsestäsi sen verran kuin haluat. Kameraa voi halutessaan pitää auki tai kiinni. Voit osallistua keskusteluun joko mikrofonia auki pitäen tai kommenttikenttään kirjoittaen. Pidämme myös yhteisiä taukoja ryhmän aikana. Toiminta on maksutonta ja kaikille avointa. Ryhmässä toimitaan turvallisemman tilan periaatteiden mukaisesti (avaa PDF tästä: Turvallisemman tilan ohje).

Ryhmää ohjaa hankkeen työntekijä. Ryhmä toteutetaan Microsoft Teamsissa. Liittyessäsi mukaan ryhmään nimesi näkyy ryhmän muille osallistujille. Voit vaihtaa halutessasi muille näkyvän nimesi ennen ryhmään osallistumista. Ryhmän osallistujista kerätään tilastotietoa. Tutustuthan tietosuojaselosteeseemme tästä. 

Ryhmä on avoin, eikä vaadi ilmoittautumista. Voit osallistua kaikille kerroille tai vain yhdelle kerralle. Pääset osallistumaan ryhmään tästä linkistä (avaa Microsoft Teams sovelluksen): 

Liity kokoukseen nyt
Kokoustunnus: 345 125 269 009 6
Tunnuskoodi: 4Ye9aa7q 

Microsoft Teams ohje: Tarvitsetko apua? 

Olethan yhteydessä hyvissä ajoin etukäteen, mikäli tarvitset teknistä tukea ryhmään liittymisessä. Lisätietoja ryhmätoiminnasta antaa vertaistoiminnan suunnittelija Tiina Herttuainen tiina.herttuainen@smey.fi.

Päivä: 25.6.2025Kellonaika: 12.00 - 13.30