Olet sivuston osiossa: Etusivu » Ajankohtaista

KysymME Ollilta -sarjan seuraava lähetys ke 16.6.

8.06.2021

SMEYn livelähetysten sarja KysymME Ollilta jatkuu 16.6. – aiheena aivosumu

Suomen ME/CFS-yhdistyksen (SMEY) live-tapahtumien sarja KysymME Ollilta jatkuu aiheella aivosumu. Livelähetys tapahtuu ke 16.6. klo 19 Suomen ME/CFS-yhdistyksen Facebook-sivulla https://www.facebook.com/SMEYsuomenmecfsyhdistys.

Olli Polo on ensimmäinen Suomessa ME/CFS-sairauteen ja potilaiden hoitoon paneutunut lääkäri (LT, Dos, keuhkosairauksien erikoislääkäri, unilääketieteen erityispätevyys). Tällä hetkellä Olli hoitaa ME/CFS-potilaita ja tutkii sairautta Ruotsissa, Bragéen kuntoutusklinikalla. Live-sarjassa Olli vastaa potilaiden kysymyksiin kuukausittain vaihtuvasta aiheesta. Haastattelijana toimii SMEYn vpj Nadja Kiiskinen.

Kysymyksiä käsiteltävästä aiheesta voi esittää tapahtuman aikana kommentoinnin kautta. Lähetyksestä jää myös tallenne, jonka voi katsoa myöhemmin. Tervetuloa mukaan!