Olet sivuston osiossa: Etusivu » Ajankohtaista

Suomen ME/CFS-yhdistyksen vuosikokous 10.4.2021

27.03.2021

Suomen ME/CFS-yhdistyksen vuosikokous järjestetään 10.4.2021

Suomen ME/CFS-yhdistys ry järjestää vuosittaisen jäsenkokouksen lauantaina 10.4.2021 klo 13 etäkokouksena Google Meet ‑palvelussa (linkki lähetetään ilmoittautuneille).

Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat sekä sääntömuutosta. Yhdistykselle valitaan uusi puheenjohtaja, varapuheenjohtaja(t) ja muu hallitus. Kuka tahansa yhdistyksen varsinaisista jäsenistä voi asettua ehdolle ja tulla valituksi näihin tehtäviin.

Pyydämme ehdokkaita puheenjohtajaksi, varapuheenjohtajaksi ja muiksi hallituksen jäseniksi jättämään ilmoituksensa ehdolle asettumisestaan esittelyteksteineen kirjallisesti viimeistään 3.4.2021 osoitteeseen yhdistys(at)smey.fi.

Pyydämme ilmoittamaan osallistumisesta kokoukseen viimeistään 6.4.2021 Google Formsilla https://forms.gle/L5VsFFbsSQ4Ar1Kp9. Etäosallistujat saavat kokouslinkin sähköpostiinsa.

Kutsu on lähetetty jäsenille sähköpostina. Jos jäit ilman, ota yhteyttä yhdistys(at)smey.fi.

Nähdään kokouksessa!